Moje cesta k Dornově metodě

    … cesta k sobě 

 

 

                                     543495_3306142819693_467238575_n

 

Od roku 2003 aktivně připravuji svoje psy na závody psích spřežení, konkrétně individuální disciplíny jako canicross, bikejoring, scooter a v zimě skijoring. S mým prvním závodním speciálem, Evropským saňovým psem se nastartovala taky vlna psích úrazů a operací snad všeho druhu. RTG, CT, operace, naděje, další průšvih, znovu RTG, znovu operace a nekonečné čekání na zázraky.

I přes všechny trable mi kluci za vydatné pomoci MVDr. Josefa Zatloukala (klinika Socrates-Nymburk)  a mojí dvorní veterinářky MVDr. Lucie  Matrkové závodí a podávají v rámci svých možností parádní výkony…hlavně proto, že je to prostě baví.

ME-ECF-Děčín-08-BKJ

Snoopy… zlomil si ve 3 měsících přední nohu, kvůli které mu narostl zdeformovaný loket s výraznou artrózou. Po reoperaci MVDr.Zatloukalem aktivně závodil 7 let, má zaběhlého vicemistra Evropy v BKJ 2008… teď je mu 10 a běhal by pořád. Jen já už nemám to srdce na něj druhý den koukat jak pajdá. Dornova metoda mu zajistila rozpohybování obou předních končetin, kdy z  jednostranného přetěžování zdravé nohy, nastaly artritické změny už i tam. Nyní je jeho kulhání téměř neznatelné a užívá si důchodek.

 

   

 

BajčaBajča… jako ročkovi mu diagnostikovali nádor v míšním kanálu. I po maratonu operací a léčení měl problém s rozsahem pohybu zadních končetin. Každou závodní sezónu nastala chvíle, kdy jeho záda řekla „Dost!! teď budeme buďto bolet, nebo odpočívat.“ Hlavně kvůli jeho problémům se zády jsem se dostala až sem, k Dornově metodě.      

Hledala jsem řešení, jak mu ulevit od bolesti, jak mu prodloužit aktivní život.  

         

4649_001Absolvovala jsem kurz Dornovy metody-zvířata pod vedením Andrey Dunové a České školy Dornovy metody pro zvířata, certifikovaný ISO.

 Na kurzu mi Andrea vysvětlila co se v jeho zádech děje a Bajča zažil svoji první terapii. Při ní jsme opravily odmalička zrotovanou pánev. Stal se zázrak !!! a Bajča běhá.

Tohle mě, nevěřící Tomáškovou přesvědčilo, že Dornova metoda opravdu funguje. Víc důkazů nepotřebuji!

Závěrem… když se ohlídnu zpět vím, kolikrát jsem se ptala toho nahoře „Proč já ? Proč se dějí tak hrozné věci zrovna mým psům?“

          … No možná právě PROTO… abych došla až sem a mohla jim konečně pomáhat