Páteř – obraz lidského těla

Blokády a posuny jednotlivých obratlů mohou způsobovat zdaleka nesouvisející problémy vnitřních orgánů a psychických potíží, ale tady jsme v lidském těle a vše souvisí se vším ! …tak se na ty souvislosti podívejme zblízka.

Krční páteřpater

Obratel C1

Atlas: migrény, bolesti hlavy, závratě, dvojité vidění, ztráta paměti, vysoký krevní tlak, chronická únava.
V psychické rovině: problémy s nadhledem tzn. pohledem člověka k některým problémům s lehkostí. Člověk musí všechno pochopit hlavou i když tam zrovna není žádná logika např. zamilovanost. Chybí intuice a nápaditost.

Obratel C2

Axis: dutiny na obličeji, bolesti uší, hluchota, oční nemoci – zrakový nerv, poruchy řeči, čelo, jazyk. V psychické rovině neschopnost vidět, kterou cestou jít, kterou cestou se dát. Člověku chybí rozhled, nebo se kouká až moc, ale nevidí to co hledá – nevidí souvislost mezi viděným a hledaným.

Obratel C3

Nervové potíže, lícní nervy jejich obtíže a bolesti, ušní potíže – hučení v uších a ušní šelest (tinitus), zubní potíže – bolesti, kazivost, krvácení dásní. V psychické rovině téměř stejné příznaky jako u vybočení C4.

Obratel C4

Katar, dlouhotrvající rýma, polypy, ztráta sluchu, záškuby rtů, popraskané rty, nos, Eustachova trubice.
V psychické rovině labilita – neschopnost zaujmout pevné stanovisko, neschopnost naslouchat a časté pocity viny. Je pro ně těžké poslouchat až do konce, rozhovor často přerušují a skáčou do řečí kvůli potřebě obhajovat se stále.

Obratel C5

Zánět hrtanu, chraptivost, hlasivky, bolesti šíje, jícen, krční žlázy, chronické nachlazení, pocit boule v krku.
V psychické rovině je podobnost s C6 a navíc chybí schopnost překousnout se přes těžkou situaci, velmi těžké vyjadřování se dokonce v některých situacích až neschopnost promluvit.

Obratel C6

Bolesti nadloktí, zánět mandlí, tvorba strumy, dusivý kašel, vybočení způsobuje ztuhlé krční svaly a ramena. V psychické rovině je to strnulost, strach otevřít se novému a být tolerantnější. Přijímat nové, nebo ještě ne dostatečně ověřené věci.

Obratel C7

Štítná žláza, záněty úponů na ramenou, vybočený palec, časté nachlazení. V psychické rovině různé formy strachu, pocit utlačování, ponižování se, tiché trpěn a žádná obrana. Neřešení problémů, jen jejich tiché snášení a sebeobviňování se za jejich vznik.Obratle od C2 po C6 jsou také zodpovědné za správnou spolupráci pravé a levé hemisféry.

 

Hrudní páteř

Obratel Th1Páteř%20mix

Bolesti v oblasti ramenního pletence a ruky až ke konečkům prstů, bolesti v zátylku, rameni, tenisový loket, zánět šlach na předloktí, bolesti předloktí a ruky, necitlivost prstů, problémy s průdušnicí. V psychické rovině snaha přetěžovat se, všechno dělat sám, chybí důvěra v druhých av schopnosti jiných, neustále přeceňování svých sil

Obratel Th2

Zastupuje citlivou oblast srdce, srdeční problémy, poruchy rytmu, vysoký krevní tlak (obratel je posunut dovnitř), bolesti v hrudi, koronární cévy. V psychické rovině je to úzkost, která brání vyrovnat se s některými událostmi, mohou přijít noční můry, člověk je uzavřený, nedokáže být laskavý, zdá se být bezcitný a bez radosti. Neumí projevovat lásku ani náklonnost a neumí ji ani příjimat, cítí se nemilovaný a zastírá to chladným chováním se.

Obratel Th3

Ovlivňuje dech, bronchitida, zánět pohrudnice, zápal plic, hrudní koš, problémy s dýcháním, astma, chřipka, dráždivý kašel, průdušky, prsa, chronické problémy způsobuje obratel posunutý dovnitř. V psychické rovině člověk ustupuje, nechce nic pro sebe, nemá žádný vlastní názor, bojí se nadechnout, bojí se připustit, že by mohl mít pravdu.

Obratel Th4

Žlučník, žlučové kameny, žloutenka, žlučové cesty, spánková bolest hlavy. V psychické rovině zablokování tohoto obratle vede k zatrpklosti a tvrdosti vůči sobě samému. Člověk nic nepustí ven a trpí vnitřním vztekem (kypí v něm žluč), nedokáže říci, co je důvodem jeho trápení.

Obratel TH5

Onemocnění a poruchy jater, chudokrevnost, nízký krevní tlak, krevní oběh, únava, artritida, slunný pletenec, pásový opar.
V psychické rovině zanedbávání vlastních životních zájmů. Na jedné straně se člověk příliš mnoho stará o své okolí a na druhé straně to vede k problémům s „vnitřním dítětem“, člověka pak často provází smutek a pláč. Bojuje sám se sebou a tím, co si vlastně přeje sám pro sebe.

Obratel TH6

Potíže se žaludkem, škytavka, poruchy trávení, pálení žáhy, diabetes. V psychické rovině problémy se závislostí jako takovou na čemkoliv – alkohol, drogy, cigarety, láska, dítě, rodina, práce, peníze touhy – cokoliv, co uspokojí závislost.

Obratel Th7

Problémy se žaludkem a škytavka, dvanácterník a slinivka břišní. V psychické rovině jako při TH6, problémy se závislostí jako takovou na čemkoliv – alkohol, drogy, cigarety, láska, dítě, rodina, práce, peníze touhy – cokoliv, co uspokojí závislost.

Obratel Th8

Problémy se slezinou a celkové oslabení imunitního systému, bránice. V psychické rovině posun znamená strnulost, neschopnost přijmout životní pohyb, věčné starosti o sebe, jiných, se vším a se všemi.Nemožnost se vyrovnat se změnami jako takovými, ať už jsou to změny osobní nebo i obecné – tedy změny týkající se například: nynějšího přechodu na euro-), změna vládnoucí strany, ale i menší změny, jako např. úplné zavření oblíbeného obchodu – to jsou obecné, ty osobní změny všichni známe.

Obratel Th9

Alergie všeho druhu, kožní vyrážky, záchvaty, nadledvinky.
V psychické rovině potlačování vlastní agresivity. Projevuje se zde známý princip: můj protihráč, protivník je mým zrcadlem a vidím v něm vlastní slabosti. To může v člověku vyvolávat agresivitu, protože nikdo nemá rád konfrontaci s vlastní slabostí a nedostatky. Ne vždy je však třeba se držet pravidel, protože člověk má tendenci se později do nich zamotat a podřídit jim život. Přestane řešit konkrétní a stupňuje se v něm nenávist, vztek a bezmoc, které se i tak snaží potlačit, aby se nemusel konfrontovat s tím, co cítí.

Obratel TH10

Všechny problémy s ledvinami, arterioskleróza, chronická únava. V psychické rovině se projevují emocionální bloky, problémy v partnerstvích jakýchkoliv !!!! Takže myslím, že tento obratel je velmi zajímavý:-), ale určitě ne všemocný – problémy v partnerstvích nemusí mít na svědomí obratel:-)! Spíše se to může projevovat tím, že člověk neví projevit emoce, bojí se odhalit své city, pocity, vášně – celkově může působit jako emocionálně nezralý člověk.

Obratel Th11

Močovod a ledviny, kožní problémy, vypadávání vlasů, akné, zažívací problémy.
V psychické rovině problémy při navazování kontaktů, strach ve vztahu, úzkostlivost, nejistota, fixace na vlastní slabosti, stále sebeobviňování se nebo naopak omlouvání se typu: no tak co, já už jsem jednou takový / á a nic s tím nenaděláš nebo nic se s tím nedá dělat … Člověk se bojí při seznamování se s novými lidmi, že řekne nebo udělá něco nevhodné a tak mlčí nebo až moc „tára“. Většinou to dopadne tak, že ať se snaží kolik chce, i tak se stane přesně to, čeho se obává.

Obratel Th12

Problémy s tenkým střevem, nafouknutí, různé formy revmatismu, poruchy růstu, neplodnost, vejcovody, krevní oběh.
V psychické rovině strach, problém vyrovnat se s minulostí, návaznost na rodiče, partnera, děti, zvířata, domov, majetek, zaměstnání.Problémem je jakýkoliv začátek. Špatné snášení všeho, co naruší přirozenou životní stabilitu a rovnováhu. Dítě začne střední školu a půjde na internát, manžel začne chodit na týždňovky, přeložení v práci na jinou pozici … všechno to nejsou až tak velké změny, jak si člověk připouští.

Tak jako problémy s vyskočení, vybočenými nebo jen přetíženými obratli a jejich okolím mají vliv na vnitřní orgány a naši duševní rovnováhu, mají vliv i na přirozenou statiku našeho těla. V praxi to znamená, že jakýkoliv problém na naší páteři se odrazí na našem postoji, pohybu, zatížení kloubů. Možná jste se již setkali s někým, kdo si stěžoval na bolesti kolen a ani lékaři nenašli „vodu v koleni“ či nějaký jiný známý kolenový problém. Není to tím, že by nevěděli, jak koleno funguje, nebo jak sledovat problémy jednotlivých kloubů, jen jim možná nenapadne jednoduchost řešení. Stačí, když člověk kvůli bolestem změní trošku svůj postoj – přenese váhu těla dopředu – dozadu a hned se samozřejmě změní i zatížení jednotlivých kloubů. Každá změna na páteři, každý jeden problém s přetížením jakéhokoli místa na zádech, změní náš přirozený postoj, přenese osu těla ne přes střed, ale posune ji jiným směrem ak bolestem zad se přidají i bolesti některých kloubů.

Krční páteř a první část hrudní páteře, tj. po obratel TH 7 ovlivňuje loketní kloub a kolenní kloub zezadu.
Hrudní páteř od TH 8 po TH 12, celá lumbální část a kostrč – ovlivňují kolenní kloub, kyčelní kloub, kotník vnitřní i vnější strana a klouby na prstech nohy.

Bederní páteř

Obratel L1

Střevní, poruchy prokrvení tlustého střeva nebo střevního traktu vůbec, zácpa nebo průjem.
V psychické rovině podobně jako u Th12. Jedná se o strach, problém vyrovnat se s minulostí, návaznost na rodiče, partnera, děti, zvířata, domově, majetku, zaměstnání. Problémem je jakýkoliv začátek. Špatné snášení všeho co naruší přirozenou životní stabilitu a rovnováhu. Dítě začne střední školu a půjde na internát, manžel začne chodit na týždňovky, přeložení v práci na jinou pozici .. všechno to nejsou až tak velké změny jak si člověk připouští.

Obratel L2

Křečové žíly, kolika, překyselení organismu, slepé střevo, břicho, stehna.
V psychické rovině jsou to pocity paniky a křečovitého sevření (leží mi to v žaludku a mám z toho křeče v žaludku).

Obratel L3 – tzv. ženský obratel

Problémy v klimakteriu či v těhotenství, pohlavní orgány, neplodnost, onemocnění močových cest, bolesti kolen.
V psychické rovině se jedná o pocit chybějícího bezpečí.

Obratel L4

Hlavně ischiatici problémy, bolesti sedacího svalstva, dolní pánevní svalstvo, prostata, bolestivé nebo příliš časté močení.

Obratel L5

Poruchy prokrvení dolní části nohou a chodidel (studené nohy a ruce), tvorba křečových žil a otoky dolních končetin, kotníky, konečník, kyčelní klouby. V psychické rovině jde o nepochopení postiženého, ​​který se stahuje dovnitř.

Obecně platí, že obratel L3 – L5 obratel lumbální oblasti odpovídá za sexuální aktivitu. Zablokování těchto obratlů může přinést problémy v této oblasti a tato pak vede k abnormálnímu zakřivení v křížové oblasti, hlavně l3, směrem dovnitř.

SI skloubení

Prozrazuje jako člověk nese ,, břemeno života „pokud je tato oblast zablokována, vycházejí z ní ischiatici bolesti, bolesti v nohou a chodidlech, potíže v podbřišku a chronická zácpa.

Kostrč

Mnoho lidí ani netuší, že mělo zlomenou kostrč a tedy nevědí mnoho krát pochopit proč mají problém v této oblasti, je třeba si jen zavzpomínat na různé pády možná i v dětství. Hemoroidy, svědění v oblasti konečníku, bolesti při sezení, znecitlivění v noze.

V psychické rovině člověku často chybí uzemnění, příliš se vznáší.

 

Jak vlastně dochází k posunutí obratlů a kloubů?                                                                                                                                                                                           Může to být v důsledku fyzické příčiny, jako například rozdílná délka končetin, která vede k chybné statice, zkrácení svalů nebo k výronem – nehodám při sportu. Aby byl výsledek trvalý, klient musí po ošetření provádět doma samostatná cvičení, změnit některé zvyky, jako je například překládání si nohu přes nohu.

Pánevní sklon podstatně ovlivňuje formu páteře. Správná rovnováha jak pánvi, tak i svalstva upevňujícího pánev je základem správného držení těla. Pokud je zvětšená štěrbina v kyčelním kloubu, dochází ke vzniku rozdílné délky dolních končetin. Pánevní pletenec se skládá z více částí, pánevní kosti a kosti křížové. Pánevní kost je tvořena z kyčelní kosti, kosti sedací a stydké kosti. V předu se pánevní pletenec uzavírá stydkou sponou.

Rozdílná délka nohou se vyskytuje příliš často. Ale přesto, můžeme s tím něco udělat, protože 98% případů rozdílné délky končetin je funkčních. Asi 90% těchto posunutí vychází z kyčelního kloubu, ostatních 10% pochází z blokád křížové kosti, kolenního nebo hlezenního kloubu. Pouze 2% případů mají anatomické příčiny jako nehody, předporodní infekce (které se rovněž objevují velmi zřídka), nebo kosti nesprávné srostli po úrazu, například po zlomenině. Ani při zlomeninách spojených klíny nebo po operacích kyčlí bohužel už šikmou plochu pánvi nejde napravit. V takových případech má při rozdílné délce nohou zvýšení boty od 1 cm smysl. Přesto by se celková rozdílnost neměla vyrovnávat, aby tělo dostalo možnost vyrovnat jednu část samo. Jinak platí, že po vyrovnání rozdílné délky nohou by už člověk neměl nosit zvýšené boty. Pomocí cvičení as trochou sebekázně se můžeme natrvalo zbavit příčin mnoho problémů s páteří a kyčlemi.

Jak dochází k těmto 98% získaných rozdílů v délce nohou? V tomto případě zase jednou platíme daň našemu civilizovanému způsobu života.Často sedíme celé hodiny v autě nebo si překládáme jednu nohu přes druhou, což je zvyk, se kterým se u „přírodních“ národů nesetkáme.

Co se děje, když si překládáme nohu přes nohu?

Stehenní kost se účinkem páky a malých vibrací z volně visící nohy ještě dál vyjíždí z kloubu. Když vstaneme, napjaté svaly zabrání tomu, aby kost vklouzla zpět do kloubu a dostala se do normálního stavu. Noha zůstane tak říkajíc „delší“ – nohy se jeví jako nestejně dlouhé. To nás opět nutí, abychom si překládali znovu nohu přes nohu, protože se tím odlehčuje kyčel a sedíme tak pohodlnější. A tím se kost opět vysouvá z kloubní jamky – je to začarovaný kruh. V důsledku toho stehenní oblast při chůzi zasazuje zvětšenou kloubovou mezerou mikroúdery kyčelní kloub. Z toho mohou vznikat zánět a nevědomý obranný postoj. Kromě toho překládání nohou zabraňuje žilnímu čerpání krve a podporuje tak tvorbu křečových žil. Křečové žíly už tak dobře nevypadají. Přitom se zablokují i důležité akupunkturní dráhy, což zapříčiňuje snížený či nerovnoměrný tok energie. Může to způsobit poruchy koncentrace nebo nepozornost.

Malý trik pro ty, kteří si překládají nohy z psychických důvodů, aby si tak vybudovali ochrannou stěnu. Posaďte se av oblasti břicha ve výši pupku si představte energetickou, případně světelnou kouli a budete se cítit bezpečněji.

Proč jsou stejně dlouhé nohy důležité?

Vzniká nestabilita v hlezenním kloubu, chybné zatížení při chůzi, výrůstek na patní kosti, nejistota při chůzi, žilní pumpa je nedostatečně zásobena, vznik křečových žil, otoky, deformace a problémy se obratli páteře (skolióza), nedostatečně zásobovány hemisféry – poruchy koncentrace, zhoršení hyperaktivity, závratě, bolesti hlavy a jiné.