Délka a četnost ošetření

 

Ošetření zvířete trvá hodinu, víc není vhodné zvíře zatěžovat. Při baňkování se terapie prodlouží o dalších 20 minut až půl hodiny.

Po první terapii následuje kontrola, časové rozmezí určí terapeut dle potřeby. Pokud se podaří vrátit opěrný aparát do správné polohy a nastane úleva, další návštěvy jsou už preventivní.

Četnost ošetření závisí na aktivitě a zatížení zvířete. Majitel je poučen o principech DM a na něm taky záleží, kdy se rozhodne podle stavu zvířete pro další terapii.

Vždy záleží na aktuálním stavu zvířete. Pokud je zdravotní stav a projev zvířete v pořádku, doporučujeme preventivní ošetření 1-2x ročně.

Dornova metoda nevytváří závislé pacienty.

Před terapií…

Na samotnou terapii si uvolněte minimálně hodinu času.

Terapii provádíme vždy po konzultaci s veterinárním lékařem!

Vyplníme kartu pacienta a vyloučíme všechny kontraindikace.

Pes by neměl být nakrmený a unavený po fyzickém výkonu.

Terapie probíhá vždy s účastí majitele! Jednak proto, že se přímo zapojuje do některých doprovodných pohybů zvířete a hlavně proto, aby pejskovi odboural zbytečný stres a terapie probíhala co nejvíce v klidu.

… po terapii

Po terapii následuje období minimálně 2 dnů až týdne, kdy je třeba zajistit psu dostatek tekutin a hlavně klid!

Tělo se musí srovnat s nově nastaveným vzorcem, k tomu potřebuje čas a klidový režim !

Prvních pár dní bývá označováno za kritické období, je obvyklé mírné zhoršení stavu pohyblivosti kloubů, zatuhlosti. Může se objevit průjem, častější močení. Tyto příznaky většinou po 2 dnech odezní a nastává vyrovnání stavu, kdy se dají pozorovat první výsledky terapie.